חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

דלקת בדרכי השתן בקיץ


האווירה המלהיבה של הקיץ, בריכות שחייה ופארקי מים עשויה להתגמד לנוכח היווצרות חוזרת ונשנית של דלקות בדרכי השתן במהלך העונה החמה. הקיץ הוא עונת השיא של דלקת בדרכי השתן ממקור חיידקי, שנחשבות לדלקות כרוניות שלרוב חוזרות ונשנות אצל מי שכבר סבלה מהן בעבר. דלקות בדרכי השתן מלוות בצריבה, התכווצויות בטן, חום ועשויות להוביל לבעיות בכליות.

למה בריכות מעלות את הסיכוי לדלקת? 

אומנם יש סיבות רבות לדלקת בדרכי השתן מקיום יחסי מין, חוסר היגיינה או שימוש בתכשירי היגיינה לא נכונים ועד מחלת הסכרת ודליפות שתן אבל בקיץ, מסלול ההדבקות בחיידק הגורם לדלקת הוא מהיר יותר.

אם כן, מדוע בקיץ הסיכוי של נשים רבות להידבק הוא כה גבוה? יש לכך הסבר הגיוני: הבריכות הציבוריות הן לא בהכרח זירת רחצה נקייה וגם אם טורחים לנקות את הבריכה לפני הפתיחה ובסיום הפעילות הרי שבמהלך היום מי הרחצה מזוהמים תדיר מהטלות שתן והפרשות גוף שונות. לרוע המזל גם רוב חיידקי א-קולי עמידים בפני כלור ומתרבים בטמפרטורה גבוהה של מים חמימים ובנוסף לכך גם מאוד מדבקים. התוצאה היא שמתרחצות נדבקות בחיידקים שהגיעו ממתרחצים אחרים ועל אף שלא ירגישו מיד בקיום הדלקת, הרי שלאחר התמקמות החיידק בדרכי השתן, יתכן ששילוב בין סימפטומים שונים - חום, כאבים וצריבות, יתגלה שאכן מדובר בדלקת בדרכי השתן. 

אין כוונה שתוותרו על התענוג שבשחייה, שכשוך או טבילה בבריכות ציבוריות, אבל בהחלט חשוב לפעול למען מניעת הידבקות או התפתחותה של דלקת בדרכי השתן. הנה כמה טיפים שיעזרו לכן בכך.

היגיינה - במקום הראשון 

חשוב מאוד להתרחץ לאחר כל יציאה מהבריכה הן במקלחת שביציאה מהבריכה והן בבית מיד עם חזרתכן מהבריכה. שימו לב שניקוי ממוקד באיברים האינטימיים הוא קריטי וחשוב מאוד להתמקד בתנועה של ניקוי מהחזית לחלק האחורי ולא להפך והקפידו להשתמש אך ורק בתכשירי ניקוי כמו סבון ומים, סבון בעל PH ניטרלי.   

בחירת הלוקיישן והבגד הנכון 

בחרו בבריכת שחייה שידועה כסטרילית באופן יחסי לבריכת אחרות והעדיפו בריכות שחייה בעלות הפרדה מוחלטת בין בריכת הפעוטות לבריכת המבוגרים. זכרו שילדים לא שולטים בהכרח בעשיית צרכיהם ולכן רוב הסיכויים שבבריכות מעורבות יהיו יותר חיידקים מאשר בבריכות מופרדות בין ילדים למבוגרים. התלבשו בדרך נכונה לבריכה תוך מניעה מלבישת חליפות שחייה היות והחיידקים מתרבים באזורים חמים ולחים ולכן בחליפות שחייה יש יותר סיכוי שהחיידקים ישגשגו. בכל מקרה, הפשיטו את החליפה מיד עם צאתכם מהמים. 

הרגלים בריאים שעושים את ההבדל 

אל תתאפקו במתן הטלת שתן כיוון שדווקא זרימת השתן היא זו שעשויה לנטרל את קיומם של החיידקים. כמו כן, חשוב שתחזקו בקיץ את הגוף והשתמשו לצורך כך בשימוש במיצי פרות ובמיוחד שזיפים כדי למנוע עצירות - מצב שמגביר את הסיכוי לדלקת בדרכי השתן. במידה ויש חשש להופעת דלקת וגם לצורך מניעה, צרכו נוזל של חמוציות מרוכז שמכיל כמות גדולה של PAC הרכיב הפעיל שעל פי מחקרים רבים מסייע למניעת וטיפול בדלקות בדרכי השתן.  

שימי לב - מומלץ להקפיד על כל הוראות ההתנהלות וההגיינה המתוארות כאן. בכל מקרה, חשוב מאוד לקבל ייעוץ רפואי אם יש לך דלקת בדרכי השתן.

קופון הנחה - ציס קונטרול

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד