חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

תרופות סבתא לדלקת בדרכי השתן


דלקת בדרכי השתן היא בעיה שממנה סובלות בעיקר נשים, אבל לא רק הן. מדובר בתופעה הנפוצה במיוחד בחודשי הקיץ, אם כי היא עלולה להתפרץ גם ביתר ימות השנה. הדלקת גורמת לקושי ולכאבים במתן שתן (במקרים קיצוניים גם לדם בשתן), לצד כאבים בגב או בבטן, תחושה כללית של אי נעימות ועוד. אומנם קיימים טיפולים תרופתיים למחלה, אבל אלה עשויים להיות מלווים בתופעות לוואי וכדומה ולכן – רצוי להתחיל במניעת היווצרות דלקת בשתן או התמודדות עם הדלקת באמצעות תרופות סבתא לדלקת בשתן, חלקן עם יעילות גבוהה. לפניכם כמה תרופות סבתא לדלקת בשתן נפוצות.

עוצמת החמוציות 

מחקרים רבים שנערכו בנושא הגיעו למסקנה חד משמעית על היעילות של חמוציות בריכוז גבוה במצבים של דלקות בדרכי השתן. המחקרים הצביעו על ההתמודדות של החמוציות עם חיידק האי-קולי, הגורם המרכזי המביא למעשה לאותן דלקות, כאשר רכיבי החמוציות הפעילים מביאים לכך שהן ממיסות את הדבק שיותר החיידק וכך הוא אינו נצמד אל התאים שבשלפוחית ובדרכי השתן.  

פלוס אחר של החמוציות נוגע לכך שהן מאיצות את הטלת השתן, ובכך מאפשרות להתמודד עם אחת הרעות החולות של הדלקות: הקושי בהטלת שתן. ניתן לצרוך את החמוציות במגוון דרכים, למשל שתיית מיץ חמוציות או נטילה של תוספי מזון. כמו כן מומלץ להרבות בשתיית מים.

נפלאות הלואיזה

את הסקירה ממשיכים עם לואיזה, אשר מעצם המהות שלה מכילה חומרים המוגדרים כאנטי דלקתיים. יתרון אחר של הלואיזה הוא שהיא מסייעת להרגעת הגוף ולהקלה על כאבים, אותם עלולים להרגיש כאשר סובלים מדלקת מכל סוג. צורת הצריכה הפשוטה והמומלצת ביותר של הלואיזה היא הוספת עלים לכוס של מים רותחים, ושתייה כעבור כרבע שעה. ניתן לצרוך גם תה המבוסס על לואיזה, כשמומלץ במקרה הזה לוודא שהמוצר אינו כולל קפאין.

מומלץ לשקול בחיוב גם צריכה מוגברת של פיטרוזיליה, לה סגולות חשובות לניקוי של דרכי השתן.

בצל וחסל
את הבצל אנחנו מכניסים לרשימה שלנו מכיוון שהוא ידוע בפעילות האנטי חיידקית שלו. מחקרים מצאו כי הבצל למשל מביא להגברה משמעותית של קצב זרימת הדם ומטהר את הגוף. יתרון אחר של הבצל הוא הרכיבים הבריאותיים המגוונים שבו, שמשפרים את פעילות המערכת החיסונית ואת הליך חילוף החומרים בגוף.
שיני שום יכולים לחולל גם פלאים לגוף עקב היכולת האנטי דלקתית המוכחת שלהם. את השום ניתן לשלב באוכל בשלל דרכים. 

פירות עשירים בויטמין C

ויטמין C הוא רכיב שמסייע מאד להתמודד עם דלקות כמכלול, ונחשב ליעיל מאד בהתמודדות עם דלקות בדרכי השתן. לכן, המלצה מועילה צריכה להיות צריכה של פירות וירקות אשר כמויות הויטמין בהם גבוהות במיוחד. דוגמא מובהקת לכך היא אננס, שכולל מעבר לויטמין C גם ברומלין אשר בשילוב עם הויטמין משפר בצורה ניכרת את התמודדות הגוף והמערכת החיסונית עם הדלקות. כוס אננס מדי יום יכולה לעשות פלאים לסובלים מדלקות בדרכי השתן.

קליפות אבטיחים, קלחי תירס, רימונים או צנונים נחשבים לדרך אפשרית נוספת להתמודדות עם הבעיה.

שתייה: מים, סודה ורכיבים מפתיעים אחרים

סודה התגלתה במהלך השנים כפתרון מוצלח לפתרון בעיות בריאותיות שונות, כשהסובלים מצרבת לדוגמא יעידו על כך שהיא מסייעת להם רבות. גם במקרה של דלקות בדרכי השתן נכנסת הסודה לתמונה. שתייה של כוס מים ובה כחצי כפית של סודה לשתייה, אחת למספר שעות, תסייע בטיפול בבעיה (בעיקר אם השתייה נעשתה במקביל לצריכה של חמוציות). פתרון אחר הוא שתייה של משקה הנוצר תוך ערבוב של כפית דבש, כוס מיץ מלפפונים וכף ליים.

שתיית מים כמכלול מסייעת מאד לאנשים הסובלים מדלקות בדרכי השתן, מביאה לניקוי מערכות הגוף ומאיצה את קצב הטיפול בבעיה. מומלץ לשתות לפחות כשני ליטרים של מים מדי יום ולהפחית לחלוטין את צריכתם של המשקאות הממותקים ומשקאות המכילים קפאין או אלכוהול – אלה גורמים לגירויים ועלולים בכך להחמיר את הדלקת.

קופון הנחה - ציס קונטרול

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד